34
Views

„Fac totul pentru Evanghelie, ca să am şi eu parte de ea” 1 Corinteni 9:23

Site-ul bisericii noastre a fost inclus în lista de legături externe a descrierii Bisericii Adventiste de Ziua a Saptea in enciclopedia Wikipedia sectiunea Romana. Mulţumim Domnului pentru această menţionare care la urma urmei ne obligă pentru 2009 să rămânem la fel de dedicaţi acestei activităţi de a face cunoscută Evanghelia lui Hristos în spatiul virtual. Alături de alte site-uri precum cele de la Conferinţa Generală, Uniunea Română, Speranţa TV, Radio Vocea Speranţei, Agenţia Adventistă pentru Dezvoltare, Refacere şi Ajutor din România, Intercer, Institul Teologic Adventist din Cernica site-ul bisericii noastre este considerat ca o sursă demnă de încredere pentru ceea ce reprezintă Biserica Adventistă de Ziua a Şaptea în România.

Wikipedia Secţiunea Română – Biserica Adventistă de Ziua a Şaptea

Site-ul AdventistDeva.ORG a fost inclus ca legătură externă în Wikipedia

Despre autor
-