501
Views

babaCa in fiecare an, asociatia noastra caritabila organizeaza de Paste o actiune de ajutor umanitar cu alimente pentru zeci de familii sarace. Si in acest an, in atentia noastra sunt copii orfani, crescuti de un singur parinte sau de bunici, mame vaduve, batrani singuri si neputinciosi si familii sarace. In total, peste 500 de persoane vor beneficia de ajutorul nostru cu alimente de Paste. Toate aceste persoane si familii pe care le vom ajuta, locuiesc in cele mai sarace zone din Romania. In atentia noastra se vor afla in mod prioritar copii orfani, care sunt crescuti de bunici sau de un singur parinte. Multi dintre acestia au conditii precare de locuit, si supravetuiesc numai din alocatia copiilor sau ajutorul social. Mamele vaduve cu copii vor fi de asemenea in atentia noastra. Cele mai multe dintre acestea nu au loc de munca traind din alocatia copiilor sau ajutorul social. In zona Oravita-Bozovici si in zona Muntilor Apuseni sunt concentrati cei mai multi batrani pe care ii ajutam, multi dintre ei singuri si neputinciosi carora de cativa ani le aducem regulat alimente si lemne de foc. De asemenea, familiile sarace cu multi copii sunt din nou in acest an in atentia noastra, oferindu-le si acestora pachete consistente cu alimente. Toate aceste familii si persoane care sunt ajutate de catre asociatia noastra, au fost selectate de reprezentantii nostri in urma unor anchete sociale. Cea mai mare nevoie a lor sunt alimentele. De aceea, dorim sa ii ajutam din nou cu cate un pachet consistent de alimente. Impreuna putem sa facem o fapta buna contribuind la ajutorarea acestor persoane.

Cum puteti ajuta:

– Cei care doriti sa donati direct alimente, puteti face lucrul acesta contactandu-ne la datele de contact de mai jos. Alimentele pe care dorim sa le oferim sunt cele de baza: faina, ulei, zahar, cozonaci, paste fainoase, cartofi, fructe, orez, etc.

– Cei care doriti, puteti dona fonduri pentru cumpararea de alimente. Ne dorim ca fiecare pachet sa fie de cel putin 100 de lei. Pentru donatii va rugam sa folositi modalitatile de mai jos.

– Orice comanda de Biblii, carti crestine, cadouri crestine, etc, de la Libraria Maranatha, devine un ajutor umanitar in acest proiect.

Pentru intregul proiect vom avea nevoie de 10 000 lei, ceea ce inseamna 100 de familii ajutate! La finalul proiectului vom posta o galerie foto si un material video cu familiile ajutate cat si interviuri video cu mesajul de multumire al beneficiarilor pentru sponsori.

Pentru detalii suplimentare va rugam sa ne contactati la adresa de email: maranatharomania@gmail.com sau telefon: 0749 402 098 sau 0766 365 833

Pentru cei care doriti sa faceti donatii, va rugam sa folositi modalitatile de mai jos:

1. Online cu cardul, aici: http://www.maranatharomania.ro/doneaza/

2. Prin PayPal, aici: http://www.maranatharomania.ro/doneaza/

3. Prin transfer bancar, aici:

-IN LEI: RO 02 RZBR 00000 6001 2042422 deschis la Raiffeisen Bank

IN EURO: RO 52 RZBR 00000 6001 2246968, la Raiffeisen Bank

CODE  SWIFT: RZBRROBU

Cu respect

Echipa Maranatha Romania

www.maranatharomania.ro

Ajuta copii orfani, mame vaduve si batrani saraci cu alimente de Paste

About The Author
-