39
Views

Dumnezeu doreşte să ne împresoare cu dragostea Sa, cu prezenţa Sa. Aceasta condiţionează de fapt sensul existenţei noastre. Dacă El este prezent la început, nu va lipsi nici de la final. Dar dacă nu avem începutul cu El, Domnul Isus nu va avea ce finaliza în viaţa noastră!.. Pentru că El este Alfa şi Omega – nu doar Alfa, nu doar Omega!

Inaugurarea BULETINULUI INFORMATIV al bisericii noastre se doreşte a fi un asemenea început cu Dumnezeu. Avem nevoie de eficientizarea relaţionării, comunicării unii cu alţii. Avem nevoie de un instrument local eficient prin care să conştientizăm planurile, activităţile, preocupările bisericii noastre.

BULETINUL INFORMATIV va sluji acestui scop. Desigur, acesta este un început umil. Vă invit însă să sprijiniţi în rugăciune acest început! Dacă primul pas îl facem cu Dumnezeu, nu avem pentru ce ne teme cu privire la … Finalul apropiat!

AdventistDeva.ORG – Buletinul informativ al bisericii noastre

Despre autor
-