485
Views

In urma cu un an de zile Libraria de Biblii a fost lansata ca un proiect pilot al asociatiei noastre cu scopul de a observa cat de mult sunt cautate Bibliile de catre potentiali clienti. Ne-am dorit sa realizam o Librarie de Biblii, pentru ca din vanzarea de Biblii sa generam venituri pe care apoi sa le directionam catre sustinerea cazurilor umanitare si proiectelor de misiune in care este implicata asociatia noastra. Am facut lucrul acesta si datorita faptului ca, pe piata de Biblii din Romania nu exista nici o librarie online dedicata vanzarii de Biblii, deci aveam o nisa, consideram noi destul de importanta care merita explorata. Proiectul pilot a durat cateva luni de zile si s-a dovedit a fi un real succes. Am observat ca Bibliile de vanzare sunt la mare cautare in mediul online. Multi potentiali clientii nu au posibilitatea de a vizita si de a cumpara o Biblie dintr-un magazin fizic pentru ca locuiesc in zone in care nu exista astfel de librarii (zone cu o pondere mica de crestini neo-protestanti), singura lor varianta fiind meniul online. In acest context, am hotarat ca Libraria de Biblii sa devina un proiect dedicat, care sa aiba un site specializat in vanzari online, proiect care se va desfasura pe termen lung.

Astfel, Libraria de Biblii dispune de cea mai mare oferta de Biblii din Romania, zeci de modele de Biblii in zeci de culori si nuante. Cu veniturile obtinute din vanzarea de Biblii, noi sustinem cazurile umanitare si proiectele de misiune in care suntem implicati. Desi asociatia noastra isi desfasoara cea mai mare parte a activitatii cu ajutorul donatiilor, veniturile obtinute din vanzarea de Biblii sau carti crestine, ne ajuta sa realizam si mai mult, si sa rezistam in timpuri de criza financiara.

Libraria de Biblii garanteaza cele mai mici preturi de pe piata cat si cel mai ieftin transport, oriunde in Romania, prin Posta Romana sau prin curier rapid.

Mai jos, vom aminti o parte din modelele de Biblii pe care vi le pune la dipozitie Libraria de Biblii:

1. Biblia Thompson – are cea mai mare concordanta biblica dintre toate modelele de Biblii, cuprinzand 40 000 de cuvinte. Biblia Thompson contine 100 de materiale de studiu biblic, cronologii, genealogii, unitati de masura, sute de teme biblice, caracterizarea principalelor personaje biblice, 12 harti biblice, color. Biblia Thompson este imbracata in piele de cea mai buna calitate.

2. Biblia de studiu pentru o viata deplina – se aseamana ca si continut cu Biblia Thompson. Biblia de studiu pentru o viata deplina are la fiecare pagina a Bibliei explicatii despre evenimentul, zona, personajul biblic sau tema spirituala. Contine de asemenea, explicatii, concordanta biblica, harti biblice color, cronologii, etc.

3. Biblia cu explicatii si concordanta – sunt versiuni mai ieftine din categoria ,,Biblii de studiu”. Biblia cu explicatii contine materiale biblice cu explicatii la marile teme ale Bibliei. De asemenea, contine concordanta biblica, cuprizand sute de cuvinte.

Alte zeci de modele de Biblii va asteapta la Libraria de Biblii, pe care le lasam ca dvs sa le descoperiti.

Ne puteti vizita pe site-ul nostru la: www.librariadebiblii.ro

 

Libraria de Biblii si-a lansat un nou site

About The Author
-