318
Views

carti crestine online Asociatia noastra detine si gestioneaza mai multe librarii crestine online cu caracter umanitar si de misiune crestina. In ultima perioada, am reusit sa creem o retea de librarii crestine online, prin care dorim sa ne sustinem activitatile in care suntem implicati. Desi ca orice asociatie umanitara sau de misiune crestina, depindem de fondurile venite din donatii, incercam sa ne creem surse de venituri care sa ne ajute sa ne implicam si mai mult in misiune si sa trecem mai usor peste perioadele mai grele din punct de vedere financiar.  In luna Martie asociatia noastra a lansat o noua librarie crestina online prin care va pune la dispozite gama completa de carti crestine, romane crestine, Biblii de vanzare, cadouri pentru crestini, etc. Aceasta noua librarie crestina este afiliata Librariei Maranatha, avand doua obiective mari. Primul obiectiv este cel umanitar si de misiune crestina. La fel ca si Libraria Maranatha, prin vanzarea de carti crestine urmarim generarea unui profit care sa ne ajute sa sustinem cazurile umanitare in care suntem implicati cat si sa ne ofere posibilitatea de a sponsoriza sau finanta proiecte de misiune crestina in care noi ca asociatie suntem implicati. De aceea, la noi veti gasi cele mai mici preturi atat la carti crestine online cat si la Biblii si cadouri pentru crestini. Al doilea obiectiv este sa ii ajutam pe clienti sa ne gaseasca mai usor atat pe noi cat si produsele pe care le cauta. Mediul online indiferent de activitatea pe care o desfasori, este concurential, fiecare site online din orice domeniu dorind sa fie cat mai vizibil, cat mai bine pozitionat la cautarile in motoarele de cautare, etc. La fel si noi, dorim ca potentialii clienti sa ne gaseasca usor, sa afle cine suntem, ceea ce facem si sa hotarasca daca aleg sa ne sustina in activitatile umanitare prin comanda lor la libraria noastra. Din aceste motive si in acest context, asociatia noastra a lansat in mediul online o retea de librarii crestine online sub denumirea ,,Maranatha”, care sa ne ajute sa ne atingem cele doua obiective expuse mai sus.

Noua librarie crestina se numeste ,,Libraria de carti crestine” (www.carticrestine.net) si va pune la dispozitie toata oferta de carti crestine din Romania, printre care amintim:

Carti de Richard Wurmbrand – toate cartile crestine de referinta scrise de Richard  Wurmbrand. Amintim cele mai cunoscute carti: ,,Cu Dumnezeu in subterana”, ,,De la suferinta la biruinta”,  ,,Predici din celula singuratica”, etc.

Carti de Iosif Ton – gama completa de carti crestine scrise de Iosif Ton. Printre cele mai cunoscute carti crestine de Iosif Ton amintim: ,,Caderea in ritual”, ,,Predici ocazionale”, ,,Alege viata”, ,,Fiti oameni”, etc.

Carti de Max Lucado – un cunoscut autor crestin american. Toate cartile de Max Lucado sunt apreciate de publicul crestin din Romania. Printre cele mai cunoscute si apreciate carti crestine de Max Lucado amintim: ,,Fiecare zi merita o sansa”, ,,El inca da pietre la o parte”, ,,Fara teama”, ,,Vindecare de o viata banala”, etc.

Carti de Francine Rivers – una dintre cele mai cunoscute autoare crestine americane. Cartile de Francine Rivers sunt in general romane crestine, iar dintre cele mai cunoscute si apreciate romane crestine traduse in limba romana amintim: ,,Rascumprata prin iubire”, ,,Speranta mamei ei”, ,,Firul stacojiu”, ,,Visul fiicei ei”, etc.

Biblii de vanzare  –  la noi veti gasi cea mai mare oferta de Biblii de vanzare. Printre cele mai cautate si apreciate modele de Biblii amintim: Biblia Thompson, Biblia de studiu, Biblia de buzunar, Biblia in engleza, Biblia de studiu pentru o viata deplina, Biblia cu explicatii, etc.

Acestea sunt o parte infima din oferta noastra de carti crestine si alte produse care numara un numar de peste 10 000 de produse aflate pe stoc in depozitul nostru.

Dincolo de acest aspect, orice comanda de carti crestine de la noua noastra librarie crestina devine un ajutor umanitar pentru cazurile de copii bolnavi de cancer, leucemie sau alte boli foarte grave care sunt in atentia noastra.

Va asteptam cu drag!

Cu respect, Libraria de carti crestine

www.carticrestine.net

Carti crestine, Biblii de vanzare si cadouri crestine la preturi de editura

About The Author
-