„IEȘIȚI DIN BABILON, POPORUL MEU!”
Apocalipsa, cap. 18:4
„Ieșiți din Babilon, poporul Meu!”,
Toți cei ce Adevărul căutați
Și, cercetând Cuvântul, vă rugați
Să înțelegeți clar mesajul său,
Trimis de Dumnezeu!
„Mai am și alte oi” a spus Isus
„Ce trebuie aduse înapoi”,
În staulul edenic. „Mergeți voi!”
Spuneți-le că îi iubesc nespus,
Cât cerul vast de sus!
Că pentru ei Eu M-am jertfit cu drag
Și loc în cerul Meu le-am pregătit!
Din sfânt rubin, cununi le-am împletit!
I-aștept cu dor pe-al veșniciei prag,
Să fiu cu ei în veac!
Să îi privim prin ochii Celui Sfânt
Și cu iubire să-i înconjurăm!
Cu ei și pentru ei să ne rugăm!
Salvarea lor va fi un veșnic cânt
Pe Noul Său Pământ!
„Poporul Meu, ieșiți din Babilon!”
Vegheați, fiți treji, rugați-vă, lucrați!
Niciunui idol nu vă închinați!
În univers doar Eu sunt singur Domn
Pe al iubirii tron!
„Eu vin curând! E-aproape Marea Zi!
Pecete vă păstrez pe al Meu suflet!
Fiți sfinți în tot al vostru umblet!
Cea mai de preț comoară-n veșnicii
Voi pururi Îmi veți fi!
T. M.
