95
Views

ghergar

VEZI VIDEO: AICI

Multi batrani si familii sarace din tara noastra traiesc la limita saraciei avand venituri foarte mici. Batranii pensionari abia reusesc luna de luna sa supravetuiasca cu alimentele din mica lor pensie. Cosmarul lor incepe odata cu venirea iernii cand au nevoie de lemne de foc. O parte dintre ei, cu mari sacrificii reusesc ca luna de luna sa puna ceva deoparte, pentru ca la venirea iernii sa isi poata cumpara macar o caruta de lemne. Unii dintre ei stau si in frig zile intregi, daca afara nu este foarte rece, numai ca sa mai poata face putina economie de lemne. In limita posibilitatilor financiare, asociatia noastra ofera in fiecare iarna ajutor cu lemne de foc pentru batrani singuri sau familii sarace. In iarna aceasta, cu ajutorul lui Dumnezeu, am reusit sa cumparam lemne de foc pentru 15 familii sarace si batrani singuri. Cu ajutorul oferit de noi, aceste familii vor putea trece peste perioada de ger si iarna grea care a inceput deja. Cele mai multe familii ajutate cu lemne de foc au fost din jud. Arad, Caras Severin, Timis si Hunedoara. A fost o misiune grea pentru noi sa selectam cele mai urgente cazuri, pe care sa le ajutam cu lemne. In final ne-am oprit pe ajutorarea in mod special a batranilor singuri si neputinciosi cat si a mamelor singure cu multi copii.

Asociatia noastra multumeste celor implicati in ajutorarea acestor familii cu lemne de foc.

Cu respect,

Echipa Maranatha Romania

www.maranatharomania.ro

VEZI VIDEO – 15 familii sarace si batrani singuri au primit lemne de foc pentru iarna

About The Author
-