48
Views

In 2011 s-a nascut ideea ca asociatia noastra sa lanseze o librarie crestina online pentru a genera venituri pe care apoi urma sa le directionam catre cazurile umanitare si de misiune crestina in care este implicata asociatia noastra. Ne doream in felul acesta, ca prin fondurile obtinute sa putem ajuta cat mai multe familii nevoiase si copii bolnavi de cancer si leucemie. Atunci totul era doar un vis, o dorinta puternica de a face ceva pentru cei in nevoie din jurul nostru. Celui care crede orice ii este cu putinta. Visam, nu puteam face nimic pentru ca nu aveam fonduri sa investim. Nu am stat cu mainile in san crezand ca Dumnezeu va veni si ne va da totul de-a gata. Tot ce a tinut de noi am facut:

– am studiat piata de carti crestine;
– am studiat fiecare librarie crestina online;
– am facut calcule a nivelului de investitie de care aveam nevoie;
– am cautat o platforma de vanzari online pentru viitoarea librarie crestina online;
– am decis ca viitoarea noastra librarie crestina online sa se numeasca ,,Libraria Maranatha”

Atunci cand toate aceste lucruri au fost gata, cand tot ceea ce a tinut de noi am terminat, Domnul si-a facut si El partea. Ne-a trimis inaintea noastra frati crestini, si nu numai, care expunandu-le planul nostru au sponsorizat lansarea Librariei Maranatha.
Libraria Maranatha a crescut pas cu pas, an de an. A trebuit sa facem un echilibru intre investiile pentru dezvoltarea librariei si sustinerea proiectelor umanitare in care eram implicati. Nu a fost usor, dar Domnul ne-a dat biruinta si am reusit ca sa dezvoltam si sa marim Libraria Maranatha, incat astazi putem spune ca aceasta este cea mai mare librarie crestina online ca oferta de carte crestina.

Privind in urma nu putem decat sa laudam pe Domnul pentru felul in care El ne-a condus pasii pana in acest moment.

Incepand cu anul 2014 asociatia noastra a hotarat lansarea unei retele de librarii crestine online. Crearea unei retele de librarii crestine online este pasul doi in dezvoltarea noastra in acest domeniu. Pentru inceput reteaua noastra de librarii crestine online se exeaza pe librarii nisate pe categorii de Biblii. Pentru fiecare categorie importanta de Biblii, am lansat cate o librarie dedicata. Urmarim prin aceasta doua lucruri: sa ne facem cunoscuti potentialilor clienti online, si sa ii ajutam pe cei care cauta online o anumita Biblie sau categorie de Biblie sa o gaseasca cat mai repede.
Am facut lucrul acesta si pentru ca, in acest moment, dispunem de cea mai mare oferta de Biblii din tara din toate categoriile, modelele, culorile si nuantele.
In felul acesta, cu ajutorul lui Dumnezeu, am reusit sa trecem de la Libraria Maranatha la o retea de librarii crestine online.
Portalul www.librariicrestine.ro are scopul de a promova reateaua noastra de librarii crestineonline in mediul virtual. Aici veti gasi fiecare librarie pe care o detinem, descrierea ei, oferte, promotii, produse noi, etc.

De la Libraria Maranatha la o retea de librarii crestine online

| Articole / Stiri |
Despre autor
-