32
Views

Mihai Maur„Cerul si pamantul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.” Matei 24:35

În Sabatul din 29 august 2009 am primit cu bucurie la Deva vizita președintelui Conferinței Banat în comunitatea noastră, pastorul Mihai Maur. Ne-am îmtâlnit cu fr. Maur având în primul rând cu noi bucuria Sabatului. Am discutat cu dânsul despre nevoile spirituale dar și administrative ale comunității noastre și implicit nevoia de pastor la Deva după plecarea fr. Emil Banga. Fratele Mihai Maur ne-a adus salutările celorlalte comunități pe care le vizitase apoi ne-a condus în serviciul divin de dimineață pentru ca la final timp de aproximativ o oră să avem o părtășie cu dânsul în curtea bisericii si într-o scurtă ședință de comitet. Mulțumind pentru vizita facută la Deva am rugat ca aceleași salutări și gânduri bune alături de Domnul să fie transmise fraților de la Conferință precum si comunităților pe care fr. Mihai Maur le va vizita.

Am înregistrat pentru dumneavoastră predica fr. Mihai Maur din dimineața Sabatului din 29 august pe care o puteți și dumneavoastră viziona AICI.

Am primit un oaspete drag la Deva – pastorul Mihai Maur, președintele Conferinței Banat

Despre autor
-