116
Views

copil 1Libraria Maranatha a initiat si organizat si in anul 2014 cu ocazia traditionalelor sarbatori de Paste o actiune care a vizat in mod special pe copiii strazii din Bucuresti. Astfel, copiii strazii din zona Gara de Nord si din zona Grozavesti au avut parte de Paste de o masa calda. Incepand cu anul 2011, asociatia noastra a reusit in fiecare an sa ofere copiilor defavorizati din Bucuresti cate o masa calda preparata cu sprijinul voluntarilor si sustinuta financiar prin contributiile donatorilor si sponsorilor care au dorit sa se implice. Aceasta actiune este prima sustinuta in cea mai mare parte din fondurile Librariei Maranatha. Majoritatea copiilor care sunt in atentia noastra provin din familii destramate si o parte dintre ei sunt victimele unor parinti iresponsabili. Unii dintre ei chiar s-au nascut prin canalele Bucurestiului unde de fapt „locuiesc” sute de copii. Asociatia noastra a sponsorizat si alte proiecte si cu ocazia sarbatorilor de Craciun cand copiii strazii au primit preparate calde dar si haine si dulciuri. Chiar si in data de 1 iunie, Libraria Maranatha are o initiativa de a mai face o bucurie copiilor tot cu o masa calda.

VEZI FOTO AICI

Toate aceste actiuni au devenit realitate datorita donatiilor si sponsorizarilor persoanelor iubitoare de copii care se gandesc la modul practic la soarta nefericita a acestor suflete. Contributia Librariei Maranatha a fost oferita din profitul obtinut in urma cumpararii de carti crestine, biblii si alte produse care sunt prezentate pe site-ul Librariei Maranatha. In acest mod, toti clientii Librariei Maranatha au devenit in fapt binefacatori pentru copiii strazii.
Multumim pe aceasta cale tuturor sponsorilor, donatorilor si clientilor librariei Maranatha care prin achizitionarea cartilor au facut de Paste o bucurie copiilor.

Actiunea a fost sustinuta din vanzarea de produse din cadrul retelei de librarii crestine online ,,Maranatha”, Libraria Maranatha fiind principala librarie din cadrul retelei, contribuind cel mai mult in cadrul acestui proiect umanitar.

Libraria Maranatha

www.librariamaranatha.ro

100 de copii ai strazii au primit o masa calda din partea Librariei Maranatha

Despre autor
-